S-2X4-20NF - Diversitech - OEM Replacement Filter
Diversitech
Regular price
Sale price
Regular price
Sold out
Unit price
per
Super Zoom
  • Load image into Gallery viewer, S-2X4-20NF - Diversitech - OEM Replacement Filter
Diversitech
Sale price
Sold out
Unit price
per
S-2X4-20NF Filter Media Upgrades
  • ▪️ 80/20 Cellulose/Polyester (175°F, MERV 11)
  • ▪️ Nanofiber FR (175°F, MERV 15)
  • ▪️ Spunbond Polyester (200°F, upgradeable to 250°F)
  • Full filter media specs here. Need help deciding? Try the DAMN Filter-Media Selector
Get a Speed Quote
SAVE MORE on large orders. Call 📞(844) 605-3266 or 💬 request a quote—we’ll work with you.
S-2X4-20NF Details
OEM Make: Diversitech
Part Number: S-2X4-20NF
Dimensions: 12.22 x 17.63 x 20
Outside Diameter: 17.63"
Length: 20.00"
Inside Diameter: 12.22"